Sitemizden Yararlanabilmek için Lütfen Üye olun....!!!!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Tanrı' mı insanları yaratmıştır ? İnsanlar mı Tanrı' yı ?

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Hackeder

Hackeder
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
cevaplarınız için teşekkürlerimi sunarım

Kullanıcı profilini gör http://blacked.catsboard.com

bjk

bjk
DARK KİNG
DARK KİNG
bence tanrı insanı yaratmıştır ve kendi halinde tanrının var olduğu bilgisinden yoksun bırakmıştır. daha sonrasında da insanlar tanrının verdiği gücü kullanamaması vaya yalnız kalacağını bilmesi veya öleceğini bilmesiyle oluşan boşluktan kurtulmak için bambaşka bir tanrı yaratmışlardır. belki de insanların yarattığı tanrılardan biri veya daha fazlası doğrudur..

Kullanıcı profilini gör

Hackeder

Hackeder
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
hmm ama şu da var ki eğer tanrı bizi yaratmış olsa biz onun bizi yarattığını biliyorsak bu dünyada daha fazla yaşamamızın bi anlamı yok çünkü her şeyi öğrenmiş oluruz.Bi tanrı varsa bizi yarattığını bilemeyiz.Bilsekte yanılabiliriz ama tek bile bileceğimiz şey tanrıyıda tanrı kavramınıda insan yarattı.

Bu örneği hristiyanlık yada müslümanlıktan verebilirim.

yada başka dinlerde olabilir .

Örneğin : müslümanlık tan bi örnek verelim. Daha tanıdık olduğu için eskiden tırnaklarını akşam kesen insanlar parmaklarını kestikleri için buna engel olmak için gece tırnak kesilmez günah gibi kavramlar ortaya çıkmıştır.Bunu tanrı yapmadı sadece bozulan insan kültürünü korkutmayla düzeltildi.Bu güne gelecek olursak ışık var o zaman tanrı yanıldı mı ? bunun gibi milyonlarca örnek var bu örneklerde sadece şu konu altında toplaya biliriz.Önceden kültür anlayışı olmadığı için insanları böyle düzene getirmişlerdir.

Kullanıcı profilini gör http://blacked.catsboard.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz