Sitemizden Yararlanabilmek için Lütfen Üye olun....!!!!

Bağlı değilsiniz. Bağlanın ya da kayıt olun

Çakralar ve taşlar

Aşağa gitmek  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

1default Çakralar ve taşlar Bir Çarş. Ağus. 27, 2008 1:04 am

Hackeder

Hackeder
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
Çakralar Ve Taşları


Çakra:

Vücuttaki enerji merkezleridir. Sürekli devir halindedir. Bu yüzden Sankrit’çe tekerlek anlamına gelen chakra adı verilmiştir. Devir yönüne bağlı olarak enerjiyi çeken veya iten bu dönüştür. Cinsiyete bağlı olarak sağa ya da sola doğru döndüklerinden erkekle kadının enerjileri birbirini tamamlar. Erkekte sağa doğru olan chakra dönüşünün kadında zıt yönde olmasının açıklaması budur. Değerli taşlarla çalışırken söz konusu olan enerji merkezlerinin yönünü izleyebilirsiniz.

1.Çakra-KÖK Çakra

Makatla üreme organlarının arasında bulunur. Kuyruksokumuyla bağı vardır ve aşağıya açılır.

Renk:Parlak alev rengi.

Temel ilke:Var olmak için maddi irade.

Bedendeki İlgili Bölgeler:Omurga, kemikler, dişler ve tırnaklar gibi bedendeki tüm sert bölgeleri. Makat, düz ve kalın bağırsaklar prostat bezi. Kan ve hücre yapımı.

İlgili salgı bezleri:Böbreküstü bezleri.

1.Çakranın Amacı ve İşlevi:

Onu açmayı başaranlar dünyadaki yaşamı tüm yönleriyle kabullenecekler, fiziksel varlıklarına evet diyecekler ve dünyasal güçlerle uyum içinde yaşamaya ve davranmaya hazır olacaklar. Diğer chakraların yaşamsal temelini oluşturur ve yaşam gücünün kaynağıdır. İç dengeyi sürdürebilmek için kök chakra yedinci chakrayla her zaman uyum içinde olmalıdır.

Değerli Taş Terapisi:

Akik: Ciddiyet, dayanıklılık ve sükunet sağlar. Olumsuz duyguları çözüp iç benliği korur. Kendinize güven duymanızı sağlar ve cinsel organları aktive eder.

Hematit: Güç ve enerji sağlar. Canlandırıcı bir etkisi vardır. Gizli enerjileri hareket ettirir. Böylece zayıflık hallerinin üstesinden gelmenize yardım eder ve hastalıktan sonraki iyileşme dönemini destekler. Kanın ve hücrelerin sağlıklı bir yapıda olmasını sağlar.

Kırmızı yeşim taşı: Yeşil-kırmızı yeşim taşı sizi toprak ¤¤¤¤¤n temel gücü ve sabırlı sevgisi ile bağlar. Alçakgönüllülüğü ve bencil olmamayı öğretir. Kanınızı güçlendirir ve size canlılık, kararlılık, güç ve sabır verir. Fizik bedeni temizler, dönüştürür, iç kuvveti ve huzuru bulduğumuz doğal yaşam çevrimlerinde bir güvenlik duygusu oluşturur.

Granat: Dürtü, irade, özgüven ve başarı sağlar. Bilinmeyene gözümüzü açar ve durugörüyü destekler. Cinsel dürtüleri teşvik eder ve dönüştürücü, canlandırıcı bir enerjiye dönüşmesine yardım eder. Fiziksel olarakta cinsel organların iyileşmesine yardımcı olur ve kan dolaşımını canlandırır.

Kırmızı Mercan: Yaşamsal, akıcı enerji verir. Kan hücrelerinin yapılmasını destekler. Kararlılık sağlar ve aynı zamanda hayat gailesi içinde sürüklenirken kendi benliğinize tutunmanıza yardımcı olur.

Yakut: Saflaşmaya ve değişime götüren yaşamsal ve sıcak yaratıcı enerji verir. Fiziksel ve ruhsal sevgi arasında, cinsellik ve ruhsallık arasında uyumlu bir sentez kurar ve böylece yeni deneyimlere açık hale getirir.


2.Çakra-KUYRUKSOKUMU Çakrası

Cinsel organların üstündedir. Kuyruksokumu bağlantılıdır ve öne doğru açılır.

Renk:Turuncu.

Temel ilke:Varlığın yaratıcı üremesi.

Bedendeki İlgili Bölgeler:Leğen kuşağı kemikleri, üreme organları, böbrekler, mesane. Kan, lenf, mide suyu ve sperm gibi bütün sıvılar.

İlgili salgı bezleri:Yumurtalık, prostat bezi, erbezleri.

2.Çakranın Amacı ve İşlevi:

Süzülmemiş, ilkel duyguların, cinsel enerjilerinin ve yaratıcılığı nın merkezidir. Tüm biyolojik yaşamın kaynağı olan su ile tanımlanır ve astrolojik düzlemde- ki duygusal küreye karşılık gelir. Kuyruksokumu chakrası yoluyla, doğanın tümünden geçen enerjileri dölleme ve alma işlemine katılırız.

Değerli Taş Terapisi:

Karnel: Dünyanın yaratıcı enerjisiyle ve güzellikle ilişki kurmanızı sağlar. Tamamen şimdiki zamanda yaşamanıza yardım eder ve zihninizin yoğunlaşma gücünü arttırır. Yaratıcı güçleri canlandırır.

Aytaşı: Sizi, kendi duygusal zenginliğinize açar. Duyarlı, alıcı ve harkulade yanlarınızla birleş tirir. Duygularınızdan korkmanızı engeller ve duygusal dengenizde uyum sağlayıcı bir etki yaratır. Fiziksel olarak tıkanmış lenf bezlerini temizler. Kadınlarda hormon seviyesini dengeler.


3.Çakra-GÖBEK Çakrası

Göbeğin iki parmak kadar üstündedir. Öne doğru açılır.

Renk:Sarıdan altın rengine kadar çeşitli nüanslar.

Temel ilke:Varlığın şekillenmesi

Bedendeki İlgili Bölgeler:Sırtın altı, karın, sindirim sistemi, mide, karaciğer, dalak, safrakesesi, otonom sinir sistemi.

İlgili salgı bezleri:Pankreas (karaciğer).

3.Çakranın Amacı ve İşlevi:

Bir adıyla Güneş Sinirağı Chakrası güneşimizi, güç merkezimizi temsil eder. Burada eterik bedenimizi besleyen, oradanda fizik bedenimizi canlandıran ve yaşatan güneş enerjisini emeriz. Üçüncü Chakrada insanlarla ve maddi dünyayla ilişki içine gireriz. Bedenimizin duygusal enerji yaydığı bölgesi buradadır. Üçüncü Chakranın en önemli görevi, bilinçli olarak, yaratıcı enerjisini kontrol ederek ve kullanarak düşük chakraların arzularını ve isteklerini saflaştırmaktır. Bunun sonucunda tüm varlık düzeylerinde mümkün olan en üst dereceye ulaşılarak, yüksek chakraların ruhsal zenginliği maddi dünyada görülebilir.

Değerli Taş Terapisi:

Kaplan Gözü: İç ve dış görüşü arttırır. Zihnimizi keskinleştirir ve hatalarımızı görüp ona göre davranmamıza yardım eder.

Amber: Sıcaklık ve güven sağlar. Sahip olduğu güneş enerjisi daha çok neşe ve berrak ışık yoluna iletir. İçgörüler kazandırır ve bize, yaşamdaki benliğimizin farkına varmayı öğretir. Böylece girişimlerimizde de başarılı olmamızı sağlar. Organizmayı temizler ve arındırır, sindirim sistemini ve iç salgı bezlerini dengeler, karaciğeri temizler ve güçlendirir.

Topaz: Altın renkli topaz içimizi güneşin sıcak ışığı ve enerjisi ile doldurur. Bizi daha büyük bilinç, dikkat, berraklık, neşe ve canlılıkla zenginleştirir. Duygusal yükleri ve kötümser düşünceleri ortadan kaldırır. Bu endişe ve depresyonun üstesinden gelmenize yardımcı olur. Tüm bedeni güçlendirir ve destekler. Zihinsel ve fiziksel sindirime yardım eder.

Sitrin: Genel bir mutluluk, sıcaklık, canlılık ve güven duygusu yaratır. Deneyimlerinizi sindirmenize yardım eder ve sezgisel algılarınızı bilinçli eyleme dönüştürür. İç ve dış bolluğu çekip hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olur. Maddi bakımdan, zehirli maddelerin atılmasına yardım eder; sindirim sorunlarını ve şeker hastalığını iyileştirir. Ayrıca kanı ve sinirleri canlandırır.


4.Çakra-KALP Çakrası

Göğsün ortasında kalbin hizasındadır. Öne doğru açılır.

Renk: Yeşil, ayrıca pembe ve altın sarısı.

Temel ilke: Kendini adama, nefsini yenme.

Bedendeki İlgili Bölgeler: Kalp, sırtın yukarısı, göğüs ve göğüs boşluğu, ciğerlerin alt bölgesi, kan ve dolaşım sistemi, deri.

İlgili salgı bezleri: Timüs

4.Çakranın Amacı ve İşlevi:

Tüm chakra sisteminin merkezidir. Hayaller, sesler ve sözcükler duygulara dönüştürülür. Amacı sevgi yoluyla tam birleşmeye ulaşmaktır. En derin ve en canlı sevgilerin zemini olarak görülür. Bu enerji merkezi yoluyla ruhumuzun evrensel parçasıyla, içimizdeki ilahi varlığın parıltısıyla ilişki kurabiliriz. Ayrıca üçüncü göz ya da alın chakrasının açılması için, algıların arıtılmasında önemli bir rol oynar.

Değerli Taş Terapisi:

Kızıl Kuvars: İnceliği, şevkati ve sevgiyi cesaretlendirir. Kalbinizde kalabalık, düşüncesizlik ya da ilgisizlikten doğmuş yaraları iyileştirecek titreşimlerle ruhunuzu sarar ve sevgiyi özgürce alıp verebilmesi için ruhu açar. Kendinizi sevmenizi, kabullenmenizi öğretir ve kalbinizi içinizdeki ve tüm Yaratılıştaki sevgi ve şefkat ifadelerine açar. Tüm sanatların güzelliğine duyarlı olmanızı sağlar ve hayal gücünüzü, yaratıcı ifade gücünüzü canlandırır.

Turmalin: Pembemsi kırmızı Turmalin, sizi dar duygusal kalıplardan kurtarır ve kalbinizi içinizdeki açıp genişletir.
Kunzit: Kalp chakranızı İlahi Sevgiye açar ve kalbinizin mükemmelliğe doğru gelişimine yardım eder.

Zümrüt: Sevgiyi tüm düzeylerde güçlendirir ve derinleştirir. Huzur ve iç uyum verirken sizi doğanın enerjilerine de ayarlar. Uzaydan dünyaya iyileştirici enerjileri çeker. Üretir, gençleştirir, tazeler ve rahatlatır.

Yeşim: Yumuşak yeşil ışığı huzur, bilgelik, adalet ve alçak gönüllülük verir. Kalbimizi rahatlatır ve bizi sakinleştirir, doğanın tüm güzelliğini keşvedip yaşamamıza izin verir. Eğer huzursuzsanız, sizi rahatlatacak ve huzur içinde uyuyup mutlu rüyalar görmenizi sağlayacaktır.

Kullanıcı profilini gör http://blacked.catsboard.com

2default Geri: Çakralar ve taşlar Bir Çarş. Ağus. 27, 2008 1:05 am

Hackeder

Hackeder
Site Yöneticisi
Site Yöneticisi
5.Çakra-BOĞAZ Çakrası

Renk: Soluk mavi, gümüş rengi ya da yeşilimsi mavi.

Temel ilke: Varlığın birlikte titreşmesi.

Bedendeki İlgili Bölgeler: Boyun, boğaz ve çene. Kulaklar, ses, soluk borusu, bronşlar, ciğerlerin üstü, yemek borusu, kollar

İlgili salgı bezleri: Tiroid

5.Çakranın Amacı ve İşlevi:

İnsanın ifade, iltişim ve esin yeteneğinin merkezidir. Düşüncelerimizle duygularımız, dürtülerimizle tepkilerimiz arasında bir köprü işlevi görür.

Değerli Taş Terapisi:

Akuamarin: Açık mavi rengi bulutsuz gökyüzünün denizde yansımasına benzer. Ruhunuzun aynasıdır. Ruhunuzun içine ışık tutar. Saflık, özgürlük, görsel berraklık ve sezgisel anlayış geliştirir. Bilgiyi ifade eder, kolaylaştırıcıdır. Ruhunuzun sevgi ve şifa kanalıdır.

Turkuaz: Rengi, gökyüzünün mavisiyle doğa yeşilinin birleşimini verir. Ruhun gökten yere kadar ifadesinde yardımcı olur. Pozitif enerji alır, bedeni ve ruhu negatif enerjiden korur.

Kalsedon: Beyaz-mavi çizgili kalsedon tiroid bezi üzerinde etkilidir. Zihni sakinleştirici, dengeleyici ve olumlulaştırıcı yapar. Öfkeyi azaltır, aşırı duyarlılıktan vazgeçirtir. Konuşma, yazma ve yaratıcılığı kısaca ifadeyi arttırır.


6. Çakra- ÜÇÜNCÜ GÖZ Çakrası

Burun köprüsünün bir parmak üstünde alnın ortasındadır.

Renk: Lacivert, ayrıca sarı veya menekşe.

Temel ilke: Oluş bilgisi.

Bedendeki İlgili Bölgeler: Yüz, gözler, kulaklar, burun, sinüsler, beyincik, merkezi sinir sistemi.

İlgili salgı bezleri: Hipofiz.

6.Çakranın Amacı ve İşlevi:

Oluşun bilinçli algılanışı altıncı chakra yoluyla meydana gelir. Yüksek zihinsel güçlerimizin, entelektüel kapasitemizin, hafızamızın ve irademizin merkezi dir. Fizik düzlemde, merkezi sinir sisteminin yönetim merkezidir. Üçüncü göz, bilince ulaşmanın mekanı olduğundan, burada maddeyi belirleyip, ayrıştırabilirsiniz. Fiziksel düzeyde yeni gerçeklikler yaratabilir, eskileri çözebilirsiniz. Açık bir kalp chakrasıyla işbirliği içinde, yakın ve uzak mesafelere şifa dağıtan enerjiler gönderebilirsiniz.

Değerli Taş Terapisi:

Lapis Lazuli: Lacivert rengi ve içindeki prit parçalarının pırıltısı gece gökyüzünde dağılmış yıldızlara benzetilir. Evrenin güvenlik duygusunu ruha iletir. Zihni bedene yönlendirerek enerjisini güçlendirir. Sezgiyi arttırır. Maddi dünyanın gizemini ve sonundaki enerjinin bilincine vardırır.

Mavi Safir: Lacivert berrak saydam safir zihni evrenin bilgilerine açar. Ruhu saflaştırır. Bedeni yeniler. Dünya ile ahiret arasında ilahi bilinci oluşturarak köprü kurar. Ruh ile sevginin birleşmesini sağlar.

Sodalit: Lacivert renkli olan sodalit zihni saflaştırarak derin düşünmeyi sağlar. Ruha dinginlik verir ve sinirleri güçlendirir. Düşüncelerdeki kalıpları yıkarak fikrin ve bilgilerin günlük yaşama adaptesini sağlar. Güven ve enerji verir.


7. Çakra-TAÇ Çakrası

Kafanın ortasında, en yüksek noktadadır. Yukarıya doğru açılır.

Renk: Mor, ayrıca beyaz ve altın renkleri.

Temel ilke: Saf ‘oluş’

Bedendeki İlgili Bölgeler: Asıl beyin

İlgili salgı bezleri:Epifiz.

7.Çakranın Amacı ve İşlevi:

Öteki Chakra enerjilerinin hepsinin kaynağı ve başlama noktasıdır. 7. Chakra açıldığında diğer altısında kalan tüm tıkanıklıklar çözülür ve enerjileri mümkün olan en yüksek frekanslarda titreşmeye başlar.

Değerli Taş Terapisi:

Amatist: Hareketin kızıl ateşi, alıcılığın mavi ışığı, sessizlik ve boşluk Amatistte büyük bir güçle birleşirler. Bu taş korkuyu ve uyumsuzluğu çözen canlı bir dinginlik yayar ve evrendeki enerjilere güven duymanızı sağlar. Zihnimizi sonsuza yönlendirir, meditasyon ve esini canlandırır. İlham perisi herhalde bu taştadır.

Kaya Kristali: Bizi yaşamın renkli çeşitliliklerini içeren ve birleştiren büyük bütünlüğe götürür. Zihnimize ve ruhumuza berraklık ve ışık getirir. Ruhumuzun evrensel ruhla birleşmesine yardım eder, tıkanıklıkları çözer ve bize yeni enerji ve koruma sağlar.


Kullanıcı profilini gör http://blacked.catsboard.com

Sayfa başına dön  Mesaj [1 sayfadaki 1 sayfası]

Bu forumun müsaadesi var:
Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz